TOURNAMENT

Yükselme Grubu - Akşam Oyunları

11.04.2020 19:50 +3 UTC · Hosted by Monster    COMPLETED  

Game & Region
CS:GO, TURKEY
Tournament Format
Round Robin
Information
Team Size
2v2
Entry Fee
Free to Enter
Map
pdc_aim_map
pdc_aim_redline
pdc_awp_india
Game Mode
Aim Standard
Match Mode
Competitive
Show detailed settings
Check-In Start
25 minutes before start
Max. Participants
88 confirmed participants
Round Start
ASAP (right away)
Game Start
By Players
Go-to-lobby Timer
5 minutes
Go-to-game Timer
5 minutes

Information:

Monster Notebook ve Nvidia #FramesWinsGames, siz #EVDEKAL'an canavarların en iyi oyun deneyimini yaşamaları için Nisan ayı boyunca her gün katılım sağlayabileceğiniz MONSTERS RELOADED etkinliğini düzenliyor. Ödüller ve etkinlik detayları için https://monstersreloaded.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Yükselme Grupları Round Robin tarzında düzenlenen mini liglerden oluşmaktadır. Tüm gruplar belirlenen saatlerde rastgele eşleştirileceğiniz, 3’er ayrı takımla 3 ayrı aim haritasında oynayacağınız, toplam 3 haritadan oluşmaktadır.

3 hafta boyunca katıldığınız tüm ayaklardaki oyun istatistikleriniz ve davranışlarınız değerlendirilerek 29 Nisan’da kendi seviyenize uygun playoff gruplarına atanacaksınız. İstediğiniz kadar etkinlik ayağına katılabilirsiniz. Smurf hesapların katılımının engellenmesi için tüm playoff grupları aynı gün ve saatte başlatılacaktır.

Tüm etkinlik ayakları İstanbul sunucularında gerçekleştirilecektir!

Turnuvaya kayıt ve katılım hakkındaki sorularınız için aşağıdaki rehberlerden yardım alabilirsiniz.
CS:GO Steam hesabı eşleştirme için : pdc.gg/cshesap
Nasıl takım kuracağınızı öğrenmek için : pdc.gg/takım
Oyunlara nasıl bağlanacağınızı öğrenmek için: pdc.gg/baglan

Bu rehber içeriklerinden başka bir sorunuz olursa discord.gg/QtT8V5S adresindeki Playdecent #support_tr Discord kanalındaki adminlerimizle iletişime geçebilirsiniz.


Rules:
TURNUVAYA KAYIT OLAN TÜM TAKIM ÜYELERİ, AŞAĞIDAKİ KURALLARI OKUMAKLA SORUMLUDUR.
TURNUVAYA KATILDIĞINIZDA AŞAĞIDAKİ KURALLARI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

ÖZET HATIRLATMALAR:
Tüm elemeler 2v2 olarak oynanacaktır.
Eşleşmeler rastgele olacak şekilde ayarlanacaktır.
Oynanacak maçlar, turnuva yönetiminin belirleyeceği haritalarda ve ayarlarda oynanmak zorundadır.
16 round kazanan takım bir üst tura geçmeye hak kazanır. Her harita 31 round oynatılır.
Tüm raundlar BO1 oynatılır. Haritalar sırasıyla aim_map/aim_redline/awp_india'dır.
Sadece 12:00-18:00 arasında düzenlenen yükselme gruplarında en az 5 dakika gecikmeli yayın açabilirsiniz.
18:00 sonrasında gerçekleşecek yayınlar Nvidia Türkiye Twitch ve Monster Notebook Youtube kanallarından canlı yayınlanacaktır. Bu saatlerde katılımcıların veya izleyicilerinin yayın açması yasaktır.
İzin verilmeyen saatlerde veya gecikmesiz yayın açtığı tespit edilen oyuncular ve takımlar hakkında gerekli disiplin işlemleri başlatılır.

MONSTERS RELOADED KATILIM ŞARTLARI ve KOŞULLARI
Monster Notebook Monsters Reloaded 2020 (“Etkinlik”), adres (“Monster Notebook”) tarafından, Monster Notebook'un işbirliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının desteğiyle yürütülmektedir.
Etkinlik, oyuncuların Covid-19 sınırlamaları kapsamında evlerindeyken keyiflice oyun oynamaları için tasarlanmıştır. Etkinliğe yarışmacı veya izleyici olarak katılabilmek için herhangi bir ödeme yapmaya veya ürün satın alma işlemine gerek yoktur. Etkinliğe yarışmacı ve izleyici olarak katılan tüm katılımcılar bu şart ve koşulları (“Koşullar”) kabul etmiş sayılırlar.
Etkinlik, profesyonel ve amatör tüm Counter Strike Global Offensive ve PUBG oyunu severlerin, seçilmiş olan oyun içi haritalarda yapacakları bir oyun turnuvasıdır.
Etkinliğe katılmak isteyen katılımcıların her biri ‘’Playdecent’’ platformundan online kayıt yaptırmak suretiyle katılabilir ve PlayDecent’ın standart kurallarına da tabidir.

İşbu Etkinlikle ilgili genel sorularınız için, resmi PlayDecent Discord kanalımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1- KATILIM VE UYGUNLUK
1.1 Etkinliğe yarışmacı olarak katılmak için, oyunların PEGI standartlarını yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. PEGI sınırları haricinde katılım sağlamanız durumunda tüm yasal ve etik sorumluluklar katılımcıya aittir.

1.2 Bir kişinin yapacağı kayıt, sadece ilgili kişiye yarışmacı olarak katılma hakkı verir. Katılım ücretsizdir.

1.3 Monster Notebook, yarışmacı olarak katılmak üzere başvuranların kayıt esnasında temin etmiş oldukları e-posta adreslerini, yaş, kimlik ve / veya diğer ayrıntıları doğrulama ve talep hakkından feragat etmiştir. Bu bilgiler PlayDecent Teknoloji ve Ticaret A.Ş. tarafından turnuva işleyişinin ve eşleştirmelerin sağlıklı yapılması için kullanılacaktır. Başvuran tarafından geçersiz bir e-posta adresi veya diğer hususlarda yanlış bilgi sunulduğunun tespit edilmesi halinde başvuru geçersiz sayılır ve katılım hakkı doğmamış sayılır.

1.4 Etkinliğe yarışmacı olarak katılmaya hak kazanmadan önce, her başvuranın istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması ve bu Koşulları onaylaması gerekmektedir.

1.5 Etkinlik, PlayDecent’ın tamamen kendi takdirine bağlı olarak gerçekleştirilecektir. Monster Notebook ve Nvidia Etkinlik ile ilgili tüm konularda kararları nihai kararlara müdahil olabilir ve bu konuya ilişkin hiçbir yazışma yapmak zorunda değildir. PlayDecent Etkinlik tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


1.6 Cezalar

1.6.1. Yasaklamalar/Engellemeler
Yasaklamalar veya engellemeler, takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için uygulanır. Bu cezalar takıma ya da oyuncuya uygulanabilir.

1.6.2. Diskalifiye
Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve yarışmanın bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki Monster Notebook veya Nvidia etkinliklerinden de men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, turnuvanın sonuna kadar yasaklı kalır.

1.6.3. Ek Ceza Uygulamaları
Özel durumlarda, turnuva yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

1.7. Davranış Kuralları

Tüm Monster Notebook Monsters Reloaded katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara; Monster Notebook, Nvidia ve Playdecent yetkililerine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Monster Notebook Monsters Reloaded oyuncuları veya organizatörleri olarak rol model olmak, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelmektedir. Her türlü taciz, Monster Notebook Monsters Reloaded hakemleri ve yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Taciz; ayrıca kamusal alanlarda cinsel imgeler, kasıtlı şekilde korkutma, tehdit etmek, kişinin isteği olmaksızın takip etme, stalk yapma, taciz içeren fotoğraf çekme ya da kayıt alma, süreklilik içeren şekilde konuşmasını veya diğer etkinliklerini kesintiye uğratma, uygunsuz fiziksel temas ve istenmeyen cinsel ilgiyi de kapsar. Benzer kısıtlamalar yalnızca katılımcılar için değil aynı zamanda Monster Notebook Monsters Reloaded turnuvasında ve sahnesinde yer alan veya yer alan kişilerle ilişkili tüm kişiler için de geçerlidir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, turnuva alanından dışarı çıkarılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

1.8 Oyun Dağıtıcısı veya ESIC Yasakları
Monster Notebook Monsters Reloaded Turnuva yönetimi, oyun dağıtıcısının yasakladığı oyuncuları, Monster Notebook Monsters Reloaded Turnuvası’ndan reddetme hakkını saklı tutar. Ayrıca, ESIC yasakları dikkate alınacaktır. CS:GO VAC yasaklamaları ise, yasaklamanın ardından 2 yıl geçene kadar olmak üzere, özellikle dikkate alınacaktır.

2. MONSTERS RELOADED OYUNCU VE TAKIM KOŞULLARI

Monster Notebook Monsters Reloaded etkinliğine katılabilmek için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerekir:

2.1. Yaş Kısıtlaması
Monster Notebook Monsters Reloaded katılımcıları, oyunlar için belirlenen yaş sınırlarını doldurmuş olmak zorundadır. Etkinliğe katılan takımlarda, ilgili uymayan oyuncu tespit edildiğinde, takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılabilir. Ayrıca oyuncu ve takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

2.2. Katılımcılara Yönelik Bölgesel Sınırlamalar
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart (Türkiye Cumhuriyeti) sahibi olan, her gerçek kişi turnuvaya katılabilir.

2.3. Oyuncu Ayrıntıları
Talep edildiğinde, oyuncuların tam adları, iletişim ayrıntıları, doğum tarihlerini, adreslerini ve fotoğraflarını içeren ama bunlarla sınırlı olmayan gerekli tüm bilgileri PlayDecent hakemlerine veya yetkililerine göndermeleri gerekmektedir.

2.4. Takma Adlar/Nickler
Turnuva kaydı yapıldıktan sonra takım ismi veya takma ad/nick değişikliğine izin verilmez. Takma adda sponsor etiketine izin verilmemektedir ve takma ad seçimi için genel davranış kuralları geçerlidir. Bunun ihlal edilmesi durumunda oyuncu ve/veya takım diskalifiye edilebilir.

2.5. Takım Hesapları

2.5.1. Standartlar
Takımı sembolize eden, takımla ilgili bir şiddet teması ve uygunsuz içerik içermeyen bir logo,
Takım Yetkilisi (bulunmaması durumunda, Takım Kaptanı yetkili sayılacaktır)

2.5.2. Takım İsimleri ve Logoları
Monster Notebook Monsters Reloaded turnuvasında mücadele edecek takımının adı "CS ekibi" gibi herhangi bir uzantıya sahip olmayabilir. Takımın adı ve / veya olası bir isim sponsorundan oluşabilir. Karışıklığı önlemek için, sadece aynı disiplinde başka bir takım tarafından kullanılmayan adlara izin verilir.

Takım logolarının uygunsuz resimler ve imgeler içermesi veya marka veya fikri mülkiyet hakları korunmuş resimler olması yasaktır. Bunlar haricinde takım logolarının turnuva organizatörleri ve sponsorların ticari çıkarlarına uyum sağlamayan resim ve logolar içermesi durumunda takımdan logosunu değiştirilmesi istenebilir ya da sistem tarafından boş logo atanır.

Takım isimlerinde; cinsiyete, kişinin cinsel kimliğine, ırkına, dinine yönelik hakaret saldırganlık, cinsellik ve küçük düşürücü ifadeler kullanılamaz. Bu şekilde kullanım tespit edildiğinde, takım adını değiştirmesi konusunda uyarılır ve takımın adını değiştirmesi sağlanır. Kurallara uymayan bir takım adı ile hiçbir takım Monster Notebook Monsters Reloaded aşamalarında mücadele veremez.

Takım isimleri, logoları oyuncu isimleri Monster Notebook Monsters Reloaded etkinlik ayaklarının kayıtlarının kapanmasıyla birlikte artık değiştirilemez.

3. TURNUVA KURALLARI

3.1. Maç Medyası

Elemeler süresince 18:00-21:00 arası canlı yayın yapmak yasaktır. Diğer saatlerde düzenlenen etkinlik ayaklarında en az 5 dakika gecikme ile yayın açılabilir. Sistemden indirilen veya oyuncu tarafından alınan demo kayıtlarının turnuvada yer alan marka, organizatör, sponsorun haklarını ihlal eden kullanımları durumunda bu turnuvada belirtilen ceza süreçleri ve yasal süreçler başlatılabilir.

3.1.1. Demo Kaydı
Tüm ayaklarda sistem gerçekleşen maçların demo kayıtlarını otomatik olarak almaktadır. Demo kayıtlarına maç sonuçları sayfasından erişilebilir.

Organizatörler demo kayıtlarını maç sonrası takımlardan isteme hakkını herhangi bir sistem arızası olması ihtimali durumunda saklı tutar. Steam sisteminde hata oluşması ve demo kaydının oyunculardan istenmesi durumunda, demo kaydı bulunmayan takımlar diskalifiye edilir.

3.2.1. Hile Suçlamaları
Eğer bir takım, rakip takımının bir veya birden fazla oyuncusunu Monster Notebook Monsters Reloaded turnuvasında hile yaptığından dolayı suçlar ise; takım kaptanı, Playdecent.com üzerinden ticket açarak suçlanan oyuncu hakkında aşağıda yer alan bilgileri 3 saat içerisinde iletmelidir.
Turnuva hakemine gönderilmesi gerekenler:
● Etkinlik İsmi, Numarası ve Maç No
● Oyuncu ismi ve ne çeşit hileden şüphelendiği (wallhack,aimbot...)
● Demoda/oyunda dikkat edilmesi gereken süreler ve neden dikkat edilmesi gerektiğini açıklanması
Bu bilgilerin yer almadığı suçlamalar dikkate alınmayacaktır.
Playdecent hakem heyeti gerekli incelemeleri 24 saat içerisinde tamamlayıp, gerekli gördüğü durumlarda takımları etkinlik genelinden diskalifiye edip, puan tablolarını durumun gerektirdiği şekilde düzenler.

4. OYUN AYARLARI

4.1 Haritalar

CS:GO maçları, aim_redline, aim_map2_go ve awp_india haritalarında oynanacaktır.
Haritalar, ayarları önceden sistem tarafından ayarlanmış şekilde otomatik açılacaktır.
Tüm oyuncuların oyuna girdikten sonra chat ekranına “!ready” yazdıktan sonra oyun başlar.
Verilen sürede !ready yazmayan oyuncular otomatik olarak puan kaybeder.

4.1.1. Haritalardaki Ayarlar

Taraflar tüm haritalarda rastgele atanır.
Round başı donma süresi 2 saniyedir
Round başı spawn koruma süresi 3 saniyedir (2 sn donma süresi dahil)
Toplam round sayısı 31’dir. Herhangi bir beraberlik durumu söz konusu olmayacaktır.
Herkes vest, helmet ile başlar.

4.2 Komut Dosyaları ve Eklenti Yasakları

Genel olarak demo kaydı alınması haricindeki tüm komut dosyaları ve eklentiler yasaktır.

4.2.1. Yasaklanmış Komut Dosyaları(Scripts)

Genel olarak, tüm ekstra komut dosyaları, satın alma, değiştirme ve demo komut dosyaları dışında yasaklanmıştır. Yasaklanmış komut dosyaları için bazı örnekler aşağıda verilmiştir, bunlarla sınırlı değildir:

● Jumpthrow
● Stop shoot scripts (Use or AWP scripts)
● Center view scripts
● Turn scripts (180° or similar)
● No recoil scripts
● Burst fire scripts
● Rate changers (Lag scripts)
● FPS scripts
● Anti-flash scripts or binding (snd_* bindings)
● Bunny hop scripts
● Stop sound scripts

4.2.2. Overlay Ayarları
Aşağıda belirtilen oyunun sağladığı overlay’ler dışında herhangi bir overlay kullanılması yasaktır.

● cl_showpos 1
● cl_showfps 1
● net_graph 0/1 (aim almak konusunda yardımcı olması için kullanıldığı tespit edilirse takım uyarı alır.)

4.2.3. A3D

A3D (2.0) veya A3D'yi (2.0) simüle eden herhangi bir program, sürücü veya arabirim kullanılması kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılacaktır.

4.2.4. Grafik Sürücüleri veya Benzeri Araçlar

Oyunun harici grafik çözümleri değiştirilmesi veya diğer 3. parti programlarla değiştirilmesi kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılabilir. Ayrıca, sistemin kullanım oranını herhangi bir şekilde (örneğin, Nvidia SLI Display, Rivatuner Overlay) gösterecek her türlü overlay kullanımı yasaktır.

4.2.5. Renk derinliği

Her oyuncu Counter-Strike (32 bit) 'da en yüksek renk ayarıyla oynamalıdır, eğer oyuncu pencereli modda oynuyorsa masaüstünün de 32 bit ayarında olması gerekir.

4.2.6. Özel Veriler

Sadece steam eşyalarının değiştirilmesine izin verilir; sprite, skin, skor panoları, crosshair değişiklikleri kesinlikle yasaktır; ayrıca sadece resmi Steam modellerine izin verilmektedir. Eğer bir oyuncu özel dosyalarla (modellerin dışında) oynarsa, PlayDecent hakemlerinin belirlediği miktarda puan kaybına uğrar.

4.2.7. Isınma Süresince Harita Kontrol
Yüklenme hataları, maç başlamadan önce kontrol edilmelidir (kutuların eksikliği, merdivenler vb.). Bunun yapılmaması ve maçın başlamasına izin verilmesi, her iki takımın da haritanın bulunduğu durumu kabul etmesi anlamına gelir ve maç bu ayarlar altında da devam eder. Bu gibi konularda yapılan protest ve şikayetler dikkate alınacaktır.

4.2.8. Maç Sırasında

● Herhangi bir duvar veya tavan içinden geçmek kesinlikle yasaktır, zemin içinden geçmek veya bir geçit olarak düşünülmeyen herhangi bir yerden geçmek kesinlikle yasaktır.
● Haritada bomba varsa, sessizce bomba kurmak kesinlikle yasaktır. (Bomba kurarken çıkan sesi kimsenin duyamayacağı şekilde bombayı kurmak)
● Haritada bomba varsa bombanın ulaşılamayacak bir yere kurulması kesinlikle yasaktır. Bir takım arkadaşından destek alarak ulaşabileceğiniz bir yerde bomba kurmak bu kuralın bir parçası değildir. Bir arkadaşının üzerinde durmaya genellikle izin verilir ancak harita dizaynına göre oyuncuların gözetleyebilmesinin mümkün olmadığı bir yeri gözetlemesi yasaktır.
● Flash hatalarını kullanmak kesinlikle yasaktır.
● Duvarların altından bomba atmak yasaktır fakat duvarların üzerinden bomba atılmasına izin verilir.
● Haritada görünmeyen köşelerde oturmak ve beklemek yasaktır.

4.2.9. Genel
Genel olarak, oyundaki hataların suistimal edilmesi kesinlikle yasaktır.
Turnuva yönergeleri, geriye dönük olarak, açıkça izin verilen hataların listesine daha fazla hata ekleme hakkını saklı tutar.

4.3 Turnuva İşleyişi Hakkında
4.3.1. Oyuncuların Düşmesi
Aşağıdaki durumlarda belirtilen aksiyonlar alınır fakat bu durumlarda oyuncuların maç lobilerindeki “Admin Çağır” fonksiyonunu kullanmaları zorunludur.

● Turnuva işleyişinde zamanlama önemlidir. Bu yüzden oyuncular, sunuculara bağlanmalarını engelleyebilecek tüm durumlardan sakınma konusunda kendileri sorumludurlar. Maç tekrarı veya pause sürelerinin aşımına müsamaha gösterilmeyecektir.
● Eğer bir oyuncu oyundan düştükten sonra geri dönmemişse, takımı hakemlerin değerlendirmesine göre “forfeit” kararı alınabilir.

4.3.2. Taraf Seçimi
Taraflar etkinliğin her ayağında ve maçında rastgele belirlenmektedir.

4.3.3. Turnuva Yönetimi
PlayDecent operatörleri etkinlik ve baş adminler olarak ayrılırlar. Oyuncular etkinlik adminlerinin kararlarına şikayet etmeden uymak zorundadırlar. Sadece teknik konularda baş admin, etkinlik adminlerinin verdiği kararları, incelemelerden sonra değiştirebilir. Bunun dışında sportmenlik ve davranış durumlarında etkinlik adminleri kurallara uymayan oyuncuları diskalifiye etmeye tam yetkilidir.

4.3.4. Turnuva Dili
Bu turnuva Türkiye sınırları dahilinde düzenlendiği için iletişim dili Türkçe’dir.

4.3.5 Kişisel Yayın
Etkinlik katılımcılarını Nvidia ve Monster Notebook kanallarının yayın yaptığı 18:00-21:00 arası saatlerde yayın yapamazlar. Bunun dışındaki etkinlik ayaklarında katılımcılar en az 5 dakika gecikme ile yayın yapabilirler.
Playofflar ve finaller için yayın politikası playofflardan önce paylaşılacaktır.

4.3.6. Zamanında Hazır Olma
Turnuva kayıtları, her turnuva penceresinde belirtilen zamanda kapanmaktadır. Bunun dışında kayıtlar özel istekler için açılmayacaktır.
Her oyuncu etkinlik öncesinde 25 dakika önce playdecent.com platformundaki etkinlik sayfasından Check-in gerçekleştirmek zorundadır. Bu süreler zarfında sosyal medya hesapları, Steam veya Playdecent hesaplarının kullanıcı adı ve şifrelerinin unutulması, cep telefonuna şifre gelmemesi, e-mail hesabına kullanıcı bilgilerinin gelmemesi vb. nedenler maçların ertelenmesine sebep olmaz. Tüm giriş ve hazırlık işlemleri oyuncuların sorumluluğundadır.

4.3.7. Sunucu Hataları
Oyuncular lobilerine girdikten sonra (Launch Game) tuşunun çalışmaması halinde, bu tuşun yanındaki sunucu linkini kopyalayarak, oyunda konsola “connect (sunucu linki)” yazarak oyuna girebilirler. Sistem onları otomatik olarak tanıyacaktır. Sunucunun geç açılması söz konusu olursa, sistem gerekli zamanı oyunculara otomatik olarak tanıyacaktır. Sonuçlarda hata olması durumunda adminler maç istatistiklerini girmeden sonucu belirleyebilme hakkında sahiplerdir.

5. DAVRANIŞLAR
5.1 Sportmenlik Dışı Davranışlar
Düzenli ve keyifli bir oyun için tüm oyuncuların sportif ve adil bir tutumu olması şarttır. Bu yaşanan olayın büyüklüğüne göre önce uyarı, sonra diskalifiye olarak ya da direkt olarak diskalifiye ile cezalandırılacaktır. En önemli ve en yaygın suçlar aşağıda listelenmiştir. Bununla birlikte, yönetim açıkça listelenmeyen sportmenlik dışı davranış türlerine burada net olarak belirtilmemiş şekilde ceza da verebilir.

5.1.1. Etkinliğin İşleyişini Engelleme
İşbu oyun etkinliğinin maç zamanlamalarını ve genel işleyişini şahsi ve geçerli olmayan sebeplerden dolayı engelleyen oyuncular ve takımlar turnuva hakemleri tarafından diskalifiye edilirler. Her oyuncu pdc.gg/monster sayfasındaki münferit etkinlik sayfalarının “Maç” ve “Ağaç” sekmelerinde belirtilen zamanlamalara uymak zorundadır.
Organizatörler maç saatlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Değişiklik durumu hakkında katılımcılar, mail adreslerini -ve çevrimiçi elemeler için playdecent.com üzerinde bulunan bildirimler bölümünü ve ilgili turnuva chat pencerelerinde turnuva öncesinde belirebilecek uyarıları takip etmekle yükümlüdür.

5.1.2. Hile Şüphesi
Playoff’lara kadar olan Yükselme Grupları bir oyun etkinliğidir. Hileden şüphelenildiğinde iletinizi açıp şikayetinizi bildirmeniz yeterlidir. Hile şüpheleri durumlarında ani müdahale yapılmayacaktır. Şikayetler hakkında etkinlik ayağı sonrasındaki 24 saat içerisinde hakem heyetinin incelemesi kimsenin durumunda gerekli yaptırımlar sağlanır, puan düzeltmeleri yapılır.
İtiraz süresi maç bitiminden sonra 3 saattir. 3 saat bittikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Hile şüphesini destekleyen evrak iletimi süresi ve detayları Madde 3.2.1’de belirtilmiştir.

5.1.3. Ringer/Faker - Hesap Paylaşımı
Her takım yetkilisi, kaptanı ve oyuncuları takım arkadaşlarının ringing (izin verilmemiş bir oyuncu ile oynama) veya yöneticileri/oyuncuları yanıltıcı hareketler yapıp yapmadığını bilmekle yükümlüdür. Bu tür bir aksiyondan tüm takım sorumlu tutulur. Belirlenmiş bir oyuncu yerine o oyuncuyu taklit etmek kaydıyla başka bir oyuncu oynatmak veya takıma kayıtlı olmayan oyuncu oynatmak ile uğraşan takım etkinlikten diskalifiye edilir. İhlali yapan oyuncusunu değiştirdiği takdirde ilgili takım başka bir turnuvaya veya şampiyonalara katılabilir.
Ayrıca bu davranış, Steam’in kullanım şartlarına aykırı olduğu için, yapan oyuncuların Steam hesabı da ayrıca raporlanacaktır.

5.1.4. Hakemleri ve Oyuncuları Yanıltıcı Hareketler
Rakip oyuncuları, yöneticileri veya Monster Notebook Monsters Reloaded turnuvasına ilişkin herhangi birini kandırmaya yönelik herhangi bir girişim, takımın diskalifiye olmasına neden olabilir.

5.1.5. Hile Kullanımı
Hile kullanımı kanıtlandığı zaman Monster Notebook Monsters Reloaded etkinliğinin mevcut sezonundan diskalifiye edilecektir. Aşağıdaki programların kullanımı hileye ilişkin cezaların uygulanması ile sonuçlanır: Multihacks, Wallhack, Aimbot, Renkli Modeller, NoRecoil, No-Flash ve Ses değişiklikleri. Bunlar sadece örneklerdir, diğer programlar veya yöntemler hile olarak kabul edilebilir.

5.1.6. Küfür ve Zararlı (Toxic) Davranış, Taciz
Turnuva süresince turnuva ve lobi chat pencerelerinde küfür, alaycılık, siber zorbalık, vb. hareketler yasaktır.
Münferit olayların büyümemesi için karşı tarafın dilinden veya söylemlerinden rahatsız oluyorsanız kesinlikle cevap vermeyiniz. Karşılık vermeniz ve olayın büyümesi durumunda iki takım da diskalifiye edilir. Organizatörler, marka, organizasyonların düzenlendiği mekan sahipleri hiçbir koşulda bu tarz tartışmalardan doğacak sonuçlardan sorumlu değillerdir ve oluşabilecek zararların tazmini için hepsi ayrı ayrı yasal haklarını saklı tutarlar.
Bu etkinliğe özel olarak etkinlik ekosisteminde gösterdiğiniz örnek dışı davranışlar, atanacağınız playoff grupları hakkında etkileyici olabilir.
Tek taraflı devamlı örnek dışı bir davranışın söz konusu olması durumunda Playdecent siteminden bir ticket açıp, maç numaranızı ileterek maç kayıtlarının incelenmesini talep edebilirsiniz. Adminler, sistem kayıtlarını ilgili turnuva sona erdikten sonra inceleyip, gerek görülürse oyuncularının daha sonraki turnuvalara katılımlarını engelleyebilir veya onları diskalifiye edebilirler. Şikâyette bulunan oyuncular, şikayetler incelenirken, adminlerin talebi doğrultusunda ekran alıntılarını hazır tutmakla sorumludurlar.

5.1.7 Spam
Turnuva süresince turnuva ve lobi chatlerinde spam yasaktır.
Spam tanımı prensibi: Yazdığınız mesaj hala chat ekranında görünüyorsa tekrar yazmayınız!

5.1.8 Kumar, Bahis, Bilerek Kaybetme (Matchfixing)
Oyuncular, varsa antrenörleri ve koçları, veyahut tanıdıkları, aralarında fark teşkil etmeksizin (profesyonel, amatör, lisanslı, lisansız), bu turnuvada oynanan maçlar hakkında; gerçek para, para değeri taşıyan elektronik eşya (skin, elektronik para, coin vb.) veya maddi, manevi herhangi bir varlık üzerine bahse giremez, kumar oynayamaz veya iddiaya giremez. Böyle bir olayın fark edilmesi durumunda organizatörler yasal haklarını kullanabilirler.

6. SPONSORLARIN KOŞULLARI DEĞİŞTİRME VE UZAKLAŞTIRMA HAKKI

6.1 Monster Notebook katılımcıların Monster Notebook ve / veya Etkinlik organizatörlerini itibarsızlaştırmasına veya zarar görmelerine neden olabilecek şekilde hareket etmek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle, katılımcıların Monster Notebook ve/veya Etkinlik organizatörüne, bunların çalışanları, yüklenicileri veya gönüllüleri veya herhangi bir üçüncü tarafa bir güvenlik riski oluşturduğuna veya güvenlik riskinin mevcut olduğuna inanıyorsa, katılımcının etkinliğe katılmasını engelleme hakkını; ve/veya

6.2 Koşullar tehlikeli veya uygunsuz kabul edilirse veya Monster Notebook’un kontrolü dışındaki herhangi bir sebepten ötürü tehlikeli hale gelirse, Monster Notebook, siz veya başka herhangi bir üçüncü kişi nezdinde doğrudan veya dolaylı oluşabilecek zararlara ilişkin herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmaksızın, Etkinlikte değişiklik yapma, Etkinliği sona erdirme, değiştirme veya uzatma hakkını saklı tutar.

6.3 Monster Notebook, bu Koşulları ve zaman zaman geçerli olabilecek diğer kuralları veya şartları değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler www.monstersreloaded.com adresinde yayınlanacaktır.

7. DÜRÜSTLÜK VE HAKLARIN TANINMASI

7.1 Etkinliğe katılımcı olarak katılmak için yaptığınız başvuruda verdiğiniz Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu onaylarsınız.

7.2 Monster Notebook tarafından Etkinliğe ilişkin oluşturulan ve katılımcıların (izleyiciler, yarışmacılar dahil olmak üzere Etkinlikte yer alan tüm kişiler) sesleri, imajları dahil bilgi ve görsellerinin de yer aldığı tüm içerikler (“İçerik”) üzerinde Monster Notebook münhasır hak sahibidir. Monster Notebook içerikleri zaman ve mecra sınırlaması olmaksızın kullanabilir ve tüm bağlı ortaklıklarına kullandırabilir. Bu İçerikleri dilediği şekilde kopyalayabilir, dağıtabilir, iletebilir, yayınlayabilir, yayabilir, sergileyebilir, değiştirebilir, silebilir, içeriklerden farklı materyaller ve içerikler oluşturabilir ve her şekilde kullanabilir. İçeriklerde imaj, ses veya herhangi başka bir şekilde yer alan tüm katılımcılar bu içeriklerin bu madde kapsamında herhangi bir sınırlama olmaksızın bila bedel kullanılmasına onay vermiş kabul edilirler.

8. KİŞİSEL VERİLER
Kişisel Verilerinizin yasal mevzuata uygun olarak toplanması, saklanması ve işlenmesine muvafakat etmektesiniz. Kişisel Verilerinizin nasıl toplandığı, saklandığı ve işlendiği hakkındaki bilgileri https://www.monsternotebook.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi-kanunu/ adresinden öğrenebilirsiniz.

9. MUHTELİF HÜKÜMLER

9.1 Bu Etkinlik ile ilgili işlemleri gerçekleştirirken yaralanmanız durumunda Monster Notebook ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının sorumlu tutulmayacaktır. Etkinliğe güvenli bir biçimde katılmanızı engelleyen veya katılımınızın diğerleri için risk teşkil edeceği herhangi bir rahatsızlığınız bulunmadığını ve bu tür bir durumdan etkilenmediğinizi beyan etmektesiniz. Aynı zamanda, herhangi bir sebeple Etkinliğe katılımınızın yasaklanmamış olduğunu kabul etmektesiniz.

9.2 Hiçbir durumda, Monster Notebook ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcıları grevler, iş bırakma eylemleri, kazalar veya doğal afetler ve kesintiler, yardımcı birimlerin, iletişim birimlerinin veya bilgisayar hizmetlerinin kaybı veya arızası (yazılım veya donanım) dâhil olmak üzere, ilgili durumlar yürürlükteki yerel kanunlar uyarınca mücbir sebep teşkil ediyor ise, doğrudan veya dolaylı olarak makul kontrolü dışında bulunan durumlar nedeniyle bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmemesinden veya yükümlülüklerin ifasındaki gecikmelerden sorumlu veya yükümlü tutulmayacaktır.

9.3 Etkinlik hiçbir koşul, garanti veya sair hükme tabi değildir.

9.4 Bu Etkinliğe herhangi bir şekilde müdahale edilirse veya Monster Notebook’un makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden Monster Notebook Etkinliği makul olarak öngördüğü şekilde gerçekleştirilemiyorsa, Monster Notebook, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, yasaların izin verdiği ölçüde (a) herhangi bir katılımcıyı diskalifiye etme; veya (b) siz veya herhangi bir üçüncü şahıs nezdinde oluşabilecek her türlü zarar veya ziyan (doğrudan veya dolaylı) yükümlülüğünü üstlenmeksizin etkinliği değiştirmek, askıya almak, sonlandırmak veya iptal etmek haklarını saklı tutar.

9.5 Etkinlik web sitesine erişim ile ilgili herhangi bir maliyet katılımcının sorumluluğundadır ve kullanılan internet servis sağlayıcısına bağlıdır.

9.6 Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz, kanunlara aykırı veya uygulanamaz nitelikte bulunması halinde; bu durum geriye kalan hükümlerin geçerliliğini, kanunlara uygunluğunu ve uygulanabilirliğini hiçbir şekilde etkilemeyecek veya bu sayılanlara halel getirmeyecektir.

9.7 Bu Koşullar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, taraflar Monster Notebook’un yerleşik bulunduğu yerdeki yetkili mahkemelerin münhasır olmayan yargı yetkisini kabul etmektedirler.
Participants
Registered Confirmed Attended Available Slots
175 89 87 0
Tournament Schedule
Apr
11
Registration Closes
11.04.2020 19:20 +3 UTC
Apr
11
Check-In Starts
11.04.2020 19:25 +3 UTC
Apr
11
Check-In Ends
11.04.2020 19:45 +3 UTC
Apr
11
Tournament Starts
11.04.2020 19:50 +3 UTC
Apr
11
Tournament Ends
11.04.2020 22:30 +3 UTC